2. ročník Jarmark HAND MADE 15.11.2019 od 15 hod.

11.11.2019 23:15

Již tento pátek - 15.11.2019  od 15 hod. - bude u nás 2. ročník Jarmark HAND MADE.
Představí se 13 prodejců s různymi výrobky. 
Pojďme si je trochu představit.

Annie
Jmenuji se Anička a k ručením pracím mě přivedla maminka už v dětství. Naplno jsem se do tvorby pustila až na mateřské s dětmi. Má tvorba je především háčkovaná. Nerada vytvářím jednu a tu samou věc, proto v mých výrobcích najdete jak bytové doplňky tak módní doplňky a výrobky pro děti.

 

 

Šiji s láskou
Šiji pro radost a očima. Mé věci jsou veselé a sladěné / někdy bláznivě/ prostě v barvách našich dětí. Na co se můžete těšit, tepláky, mikiny, sukýnky, čepičky atd. Já se těším na Vás ...... Dash

 

 

Mýdla - Michaela Černá

Dárková mýdla vyrábím pátým rokem. Výroba je pro mě relaxace a potěšení zároveň.
Mýdla jsou příjemná na ruce, nevysušují pokožku, příjemně voní a mají zajímavé tvary a barvy.
Jsou ideální jako dárečky, potěší oko i duši a poslouží.
Záleží mi na ekologii, proto jsou mýdla balena do ekologicky odbouratelných materiálů. Těším se na setkání.

 

 

České oblečky

Zabývám se výrobou a prodejem převážně kojeneckého a dětského textilu.
Chci nabízet kvalitně zpracované zboží za atraktivní ceny.
Mým heslem je 100% spokojenost zákazníků.
V sortimentu naleznete kojenecké a dětské čepičky, kukly, nákrčníky, fleecové rukavice, softshellové rukavice a kalhoty, bodýčka, polodupačky, overálky, pyžamka a noční košilky, tepláčky, sukýnky, šatičky, bavlněné capáčky...Těšíme se na vás.


 

Enka ruční výroba

Cesta životem mne přivedla ke snižování odpadů.
Proto jsem začala háčkovat odličovací tamponky zo 100% bavlny a bambusu. Jsou ekologické, zero waste a znovu použitelné při praní na 30 st.
Další věci, které budou na jarmarku - látkové pytlíky na nákup pečivo, ovoce, zeleninu... také voskované ubrousky a kapsy na svačinu apod., pytlíky recyklované ze záclon, houbičky háčkované juta-bavlna. 
Háčkuji každý den pro radost všem.

 

 

Ghretka

Jmenuji se Monika, je mi 31 let a jsem maminka 2 dětí Kubíka 8
a Kristýnky 6 let. Neumím vařit a jsem bordelář, ale šití je moje životní láska. Už jako malá jsem rozstřihávala cejchy a tvořila jsem si v ruce vlastní kolekce. 
Na šití pro prcky jsem přišla, když mě má kamarádka doslova DONUTILA ji ušít (tenkrát ještě na šlapacím stroji) mou první TUTU sukýnku. A už to jelo.
Mám doma 2 hubeňoury a na trhu je to doslova peklo. Většina je taková volné “tlusté” , plandací. Takže volba byla jasná.
Ghretce už budou letos 4 roky a já jsem na ní nesmírně hrdá :) A proč Ghretka? Je to takové moje třetí miminko. Doma mi prostě jméno Greta pro dceru zamítli :)
To je tak ve zkratce něco o mě.
Tak přijďte nakoupit MĚKOUŠE pod stromeček a okouknout co má Ghretka nového v repertoáru :D

 

 

Krámek u Janinky

Jmenuji je Jana Kolková a jsem kancelářskou myší s kreativními nápady.
K ruční tvorbě mne přivedlo založení dětských družstev mladých hasičů. Zní to paradoxně, ale s dětmi jsem začala vyrábět drobnosti na vánoční a velikonoční prodejní výstavy a vánoční dárečky pro seniory.
S nástupem mateřské dovolené jsem přidala háčkování pro svoje děti a postupně i další háčkované výrobky pro kamarády. Po nějakém čase vše vyústilo ve spolupráci na rekvizitách pro fotografy a na založení kreativních dílniček pro děti.
Nyní je pro mne velkým posunem otevřením webového krámečku, ve kterém Vám mohu nabídnout pro vaše ratolesti sádrové odlitky, na které se maluje temperami, nebo vodovkami, ale například i látkové domalovánky a další materiály na tvoření. Rodiče by mohla zaujmout nabídka svatebních a párty dekorací.

 

 

Sklářská dílna - Ladislav Svoboda

Jmenuji se Ladislav Svoboda a od roku 2001 vlastním malou sklářskou dílnu na okraji města Dobříše, kde ze skleněných polotovarů trubic a tyčí tvořím a modeluji sklo nad plamenem hořáku tak, aby se výsledné produkty mohly stát radostným dárkem či elegantním interiérovým doplňkem. Na jarmarku se můžete těšit i na malou dílničku.

 

 

 

Srdeční záležitosti

Jsme obyčejní lidé, kterým není lhostejná situace okolo opuštěných a týraných psů a koček. Naše činnost je dobrovolná, nevybíráme si jednotlivé pejsky, kočičky ani případy. Když je pes, kočka v průšvihu, řešíme to. V každém vidíme jedinečný originál, každému věnujeme maximum času a energie. Proto se z nich u nás velmi brzo stávají mazlivky, těšící se na nové páníčky, na svůj nový domov.
Neřešíme dálku, co se týká České republiky. Navazujeme spolupráci s velkými a odlehlými útulky, kde žijí pejsci i několik let či celý život. My jim tím, že je dostaneme do domácího prostředí, dáváme šanci na brzký domov. Přijímáme i pejsky odchycené u nás a v našem okolí, vše je vždy o dohodě.
Naše řady pomocníků nejsou omezené, ba naopak, vítán je každý, kdo by nám chtěl pomáhat na akcích, při prodeji, prezentaci pejsků, jejich inzercí, focením, dočasnou péčí, převozy, sháněním sponzorů a zejména při venčení a socializaci. Můžete být díky tomu součástí jejich záchrany dle Vašich možností. Je to jen na Vás a my se na každého pejska i človíčka opravdu ze srdce těšíme.
Na jarmarku budeme mít dárkové předměty, hračky, různé tašky, kapsičky, potřeby pro děti, parádní čepice, a mnoho dalšího.
Těšíme se na vás, celý výtěžek půjde na zvířátka.

 

 

 

 

Veselá Vrána

Šití byl můj koníček už na střední škole, poté jsem se několik let věnovala zcela jinému oboru. Znovu aktivně šít jsem začala až s příchodem dětí. Nabídka v obchodech mi nevyhovovala, postrádala jsem barvy a nápaditost. Absolvovala jsem roční školu šití a zcela mě to pohltilo. Název Veselá Vrána vznikl při letní procházce do lesa, kde mi v hlavě blesklo využít moje neobvyklé příjmení. A proč veselá? Protože s úsměvem je život jednodušší. Na Jarmarku můžete vybírat z nákrčníků a čepic, které jsou teď v tomto období aktuální. Samozřejmě nebudou chybět tepláčky, legínky, sukně a mnoho dalšího. Těším se na vás!

 

 

Zufibres - Zuzana Pokorná

www.woolpoint.cz

Jsme dvě Zuzky, dohromady máme dva muže, pět dětí, několik psů a nepočitatelně rozpracovaných pletařských projektů. Obě jsme začínaly plést jako malé holky, když nám svoje zkušenosti předávaly maminky a babičky. K pletení jsme se ale naplno vrátily až v dospělosti, kdy jsme ho znovuobjevily jako dokonalý prostředek k tomu zpomalit a vyčistit si hlavu od práce a každodenní rutiny. Zároveň s tím jsme začaly s úžasem objevovat obrovský prostor světového pletení a jeho komunity. Zjistily jsme, že český rybník (ač malý nebo možná právě proto) je téměř zapomenutý. Že existuje jen relativně malé procento českých pletařek, které si dokáží najít potřebné informace, a to ať se to týká návodů nebo kvalitní a originální příze. A že je ještě menší procento českých obchodů, které jsou schopné pokrýt potřeby pomalu se měnícího českého pletařského trhu. Došlo nám, že bychom rády ukázaly současný moderní pohled na pletení více lidem a do Česka přinesly i svěží vítr ze světových barvířských dílen. A tak se zrodila myšlenka založit internetový obchod, ve kterém je naší vlajkovou lodí naše vlastní značka ručně barvených přízí Zufibres!
Zufibres staví na originalitě, kvalitním materiálu a barvách, a vlastním osobitém stylu. Chceme Vám přinášet potěšení a požitek z tvoření z našich přízí, abyste si užívaly každé oko, které upletete nebo uháčkujete. A hlavně, aby Vás to bavilo tak jako nás!
Těšíme se na vás! Zuzana & Zuzana

 

 

LudmilaBag

Tradice, kvalita a elegance.

Výrobky značky LudmilaBag reagují na potřeby mnoha z Vás, nakupovat s minimem plastového odpadu a také myslet na svět kolem sebe s největší péčí a láskou.
V mé dílně vznikají pytlíky různých velikostí od nejmenšího pytlíčku, který se Vám vejde tak akorát do ruky a můžete ho použít třeba na sušenky, ořechy, čokoládu, nebo jiné mlsky, až po pytlíky veliké, nákupní. Kromě toho u mě najdete nákupní tašky, svačinové ubrousky a kapsičky, nebo kabelky.

V současné době dodávám své výrobky do bezobalového obchodu v Příbrami, Dobříši a Táboře.

Jako zajímavost Vám představuji své logo, které pro mne navrhl můj syn a je na každém mém výrobku jako podpis. Každý sáček je navíc označen reflexním proužkem pro lepší bezpečnost Vás i Vašich nejmilejších. Šňůrka je pojištěna brzdičkou.

Ráda pracuji s modrotiskovými plátny, které obdivovaly už naše babičky pro jejich kvalitu a mít je ve své domácnosti bylo pro každou hospodyňku skoro povinnost. Jejich krása a velké množství různých vzorů se nikdy neokouká a věci z nich i po létech zůstávají nadčasově krásné. Modrotisková plátna vyráběná a potištěná v České republice Vám zaručují kvalitu i původ.

Všechny mé pytlíky i od těch nejmenších jsou ušité výhradně z nového bavlněného plátna se skrytými francouzskými švy. Nakoukněte dovnitř do pytlíku. Nikde na Vás nekoukají nitě a nemáte je ani nikde v jídle. Každý pytlík má odšité rohy, tím se vytvoří praktické dno. Švy jsou díky dvojímu prošití velmi pevné.

Pytlík šiji standardně ve 3 velikostech:
S (20x25 cm), M (25x30 cm), L (30x40 cm)

Přeji Vám, ať Vám mé výrobky nadčasově slouží :-)

Lída a LudmilaBag

 

Martina Havelková

Výrobce bižuterie z korálku a kamínku Swarovski, výrobku vlasových doplňků - sponky, gumičky a čelenky.
Je to můj velký koníček, který dělá radost ostatním.
Těším se na Vás na Jarmarku!